NOVINKY
 • Klíčené hrachové lupínky (2022)

  Složení: lupínky z naklíčeného zeleného hrachu sušené.

  ČÍST VÍCE
 • Ovesná kaše omega-3 s kustovnicí (2022)

  Složení: ovesné vločky bez lepku 60 %, cukr, semena chia 9 %, sušené mléko odtučněnékustovnice 4 %, ovocný prášek maracuja (maltodextrin, koncentrát maracuja, přírodní aroma, regulátor kyselosti kyselina citronová), len 2,4 %, olivový olej, mořská sůl

  Beta glukany 2,7 g/100 g a kyselina alfa-linolenová 2 g/100g. Snižuje cholesterol, vysoký obsah vlákniny

  Může obsahovat stopy vajec, sóji, skořápkových plodů a sezamu.

  ČÍST VÍCE
 • Arašídky v cukru (2022)

  Složení: cukr, pražené arašídy 43,5 %, glukózový sirup, barvivo karamel, řepkový olej, kakaové máslo, lešticí látky - včelí vosk, karnaubský vosk

  Může obsahovat ořechy, sóju a lepek

  ČÍST VÍCE


ČTPP banner.jpg

Nesnášenlivost lepku

vegetable-642119v2.jpg

Právě jste otevřeli nové webové stránky Databáze bezlepkových výrobků. Tento web navazuje na starší verze databáze vytvořené na základě dvou projektů Národní agentury pro zemědělský výzkum Ministerstva zemědělství ČR QD1023 „Analýza glutenu (lepku) a kvalita bezlepkových potravin a surovin“ (2001-2004) a 1B53002 „Hodnocení bezpečnosti potravin pro bezlepkovou dietu“ (2005-2008). Koordinátorem projektů byl Výzkumný ústav potravinářský Praha.

Po ukončení zmíněných projektů byl provoz a rozšiřování databáze dále zajišťován v rámci Výzkumného záměru VZ0002702202 "Kvalita bezpečných potravin v moderní společnosti" a později i z institucionálního příspěvku na rozvoj organizace. Na databázi spolupracuje VÚPP také s Českou technologickou platformou pro potraviny při Potravinářské komoře České republiky.

Databáze sloužila a měla by dále sloužit především pacientům s intolerancí lepku, rodičům dětí s celiakií a jinými poruchami vyvolanými lepkem, dietním sestrám, lékařům, členům pacientských sdružení a nově také výrobcům bezlepkových potravin. Databáze obsahuje jednak výrobky deklarované jako bezlepkové nebo přirozeně bezlepkové, jednak běžné potraviny, které je možno zařadit do bezlepkové diety. Jak již bylo uvedeno, nový web má sloužit osobám s intolerancí lepku.

ZANECHTE NÁM EMAIL, BUDEME VÁS KONTAKTOVAT.